Thursday, November 15, 2012

Siem Reap - Angor Wat


Cilem mestecka Siem Reap bylo navstivit nejznamejsi chram v Asii. Aby jste se vyhnuli zdejsim vedrum (kazdy den nejde teplota pod 33 stupnu listopad 2012) je dobre navstivit chram a jeho okoli brzy rano. Oteviraci hodiny od 5:30 do 17:30. Vstupne stoji na jeden den 20$, 3dny 40$, 7dnu 60$.
V 5h rano nas vyzvedl tuk tuk. Meli jsme ho pronajaty na cely den vozeni po chramu a jeho okoli za 15$ od hostelu. Cesta z centra do oblasti chramu trva cca 15min. Zakoupite vstupenku na kterou Vas i vyfoti a vzhuru na objevovani. Tuk tuk Vas vzdy vysadi pred danym chramem a pak uz musite po svych. Nejvetsi z nich Angor Vam zabere pri rychlem objevovani cca 2h. Na ranni foceni vychodu slunce jsou tu stovky lidi. Fotime, prochazime a valime na dalsi. Takhle to jde az do 13h kdy mame vsechno projety vc. obedu (nezapomente smlouvat predrazeny ceny v chramove oblasti).
Pak se vracime do mesta na obed, vyzvednout vyprane obleceni, na hostel odpocnout. Odpoledne znovu do mesta na postu, koupit nejaky dobroty. Pak se prihnala bourka. Proto zapadame do jedne restaurace a davame odpoledni svacinku. Moc dobry jidlo AMOK(ryze, vyborna omacka s kurecim masem a nejakym listim za 3$, k tomu kambodske kafe ze sladkym mlikem za 0,5$).
Pak uz jen platime za hostel, vyzvedavame listky na zitrejsi bus do Popietu (kambodzko-thajska hranice) a odpocivame na hostelu pred zitrejsi dvanactihodinouvou cestou do Bangkoku.

(Angkor Vat je chrám nacházející se v Angkoru v Kambodži. Byl postaven počátkem 12. století pro krále Súrjavarmana II. jako královský chrám a hlavní město. Angkor Vat je největším a nejlépe zachovalým chrámem celé oblasti a jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení – nejprve hinduistickým, poté buddhistickým. Chrám je vrcholným příkladem khmerské architektury,[1] stal se symbolem Kambodže a je zobrazen na její státní vlajce.)

Stovky lidi cekaji v 5:30h na svitani, aby si vyfotili Angor Wat

Angor Wat bocni strana

Angor Wat uvnitr






Zvuk potreba - to hlasite huceni/piskani to jou asijske cikady, bohuzel nevim presny nazev






No comments:

Post a Comment